Off-Topic Hayata dair ne varsa; Aşk - Ögrencilik- Doğa - Para - Askerlik - Üniversite - Yurtdışı

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 01 Kasım 2019
admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrator
 
Üyelik Tarihi: 11 Haziran 2018
Mesajlar: 1.063
Adı geçen: 3 Mesaj
Teşekkürleri: 84
58 mesajına 66 kere teşekkür edildi.
Rep Gücü: 1000
admin Doğru Yoldaadmin Doğru Yolda
Exclamation Aras Kargo - sahibinden.com - LAPTOP hırsızlığı.DİKKAT!

Alıntıdır.


17 Ağustos 2018 aras kargo rezaleti!

17 ağustos 2018 tarihinde aynı çete tarafından dolandırılma hikayemi anlatıyorum.

öncelikle bu konuyu bu kadar geç yazmamın sebebi , aras kargonun ve polisin bu konunun en kısa sürede çözüleceğine dair teminat vermeleri ve bu adamların çete olduğunun da farkında olmamam oldu. ve tabi ki daha önce yazılan (bkz: 2 ekim 2018 aras kargo rezaleti -https://eksisozluk.com/2-ekim-2018-aras-kargo-rezaleti--5802145)


(https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-olayi-cozuldu--135224521 ) başlığını ilk başta silen, sonra tekrar yazdığında da aras kargoya güzellemeler yapan vatandaşı kınıyorum. bu adamlar hala dışarıdayken ve hala bizim gibi kurbanlar çıkarken böyle bir şey yapması en hafif tabirle hiç hoş olmamış.

09.08.2018 günü msı gt73vr slı-058 model bilgisayarımı sahibinden.com adlı siteye koydum(18.000 TL)


16.08.2018 günü de numaramı siteden bulduğunu söyleyen volkan isimli, 05551742053 numaralı bir şahıs tarafından arandım. bilgisayarımı almak istediğini, sıfır fiyatını bildiğini ve pazarlık yapmak istediğini söyledi.


pazarlığı yaptıktan sonra istanbul’dan aradığını ve istanbul’da ürünü teslim alabileceği bir tanıdığımın olup olmadığını sordu. ben bilgisayarı kendim getirebileceğimi ama teklifini değerlendireceğimi söyledim. o tarihte istanbul'a gitsem dönüş bileti almanın çok zor olduğunu düşünerek istanbul'daki 10 yıldır tanıdığım bir arkadaşımı aradım. o tarihte istanbul’da olacağını ve kendisinin teslim edebileceğini söyledi.sonra bana 5551768549 numaralı telefondan (whatsapp profil fotoğrafı şuydu

(https://i.hizliresim.com/r1llP7.jpg) benim hattımda bir arıza çıktı, bu bir arkadaşımın ekstra hattı bu hattan görüşelim dedi.

aynı gün tekrar aradım ve arkadaşıma göndereceğimi arkadaşımdan alabileceğini söyledim. bana bilgisayarı en kısa zamanda almak istediğini ve bayram dolayısıyla birçok kargonun o gün içinde teslimat yapmayacağını söyledi. aras kargo günaydın uygulamasıyla gönderirsem ertesi gün bilgisayarın elinde olacağını, aras kargo günaydın'la sürekli iş yaptığını güvenilir olduğunu da ekledi. bir günde teslimat garantisi veren tek kargo şirketinin o olduğunu duyduğum için tamam dedim ve bilgisayarı yarın kargolayabileceğimi belirttim.


17 ağustos'ta bilgisayarı konya aras kargo kunduracılar şubesine götürdüm, bilgisayarı gözlerinin önünde çıkarttım ve balonlu naylona sardım. şubedekilere kargomun bilgisayar olduğunu ve dikkatli taşınması gerektiğini belirttim. zaten dikkatli taşıyoruz merak etmeyin ve sorumluluk kabul etmiyoruz dikkatli poşetleyin dediler.

şu da bana verdikleri belgebu ana kadar şahsa arkadaşımın telefon numarasından başka hiçbir bilgisini vermedim.

ertesi gün sabah 9.30 civarında arkadaşım şahsı arayıp 11’de levent’e gelerek bilgisayarı teslim alabileceğini söylemiş. arkadaşım 10.30’da bilgisayarı almak için şubeye gittiğinde ise kendi ismini veren bir kişinin zaten bilgisayarı aldığını söylemişler. arkadaşımın ağzından anlatıyorum:


“bilgisayarı başkasına verdiklerini duyunca teslim ettiklerine dair imzalattıkları kağıda bakmak istediğimi söyledim. teslimat belgesindeki tc kimlik numarası yanlış yazılmıştı. hızlı bir şekilde aksiyon almak için olay yerine polis çağırdım, belgeyle oynama ihtimalleri var dememe rağmen polis, öyle bir şey yapamazlar diyerek benim karakola gitmemi istedi. karakola gitmeden kamera kayıtlarına bakmak istediğimi söyledim. bilgisayarı alan şahıs 10.00 sularında şubeye gelip bilgisayarı sormuş fakat paket henüz şubeye gelmediği için tekrar gelmesini istemiş görevliler. 10.30’da şahıs tekrar gelmiş ve kimlik bilgilerini göstermeden bilgisayarı teslim almış. kargodaki görevli ilk geldiğinde gösterdiği için(kargonun iddiası sahte kimlik bastırıldığı ki öyle bir durum olsa dahi bu çetenin içeride bir adamları olmadan arkadaşımın isim soy isimini bilmesi imkansız) tekrar kontrol etme ihtiyacı duymadığını ve benim onları dolandırmaya çalıştığımı belirtti"


daha sonra arkadaşım karakola gidiyor ve kamera görüntülerini almak için polisten aldığı belgeyle tekrar şubeye gittiğinde paniklemiş olan görevlilerin sert tepkisiyle karşılaşıyor. polis’ten gelen kamera kaydı talep kağıdını dikkate almayıp kaydı vermeyerek merkezden alabileceklerini söylediler. yine arkadaşımın ağzından:


“şubeye ikinci gidişimde kargoyu teslim eden görevlinin teslimat belgesi üzerindeki barkodu çıkarmaya çalıştığını gördüm. görevli gözümün önünde yüzsüz yüzsüz barkodun yarısını kaldırarak altında yazan bir rakamı değiştirdi. o anda polis merkezindeki memur telefondaydı ve bunu ona bildirdim. o da böyle bir şey yaparlarsa belgede sahtecilik olacağını ve bunun net bir şekilde kendi aleyhlerine kanıt olacağını söyledi. bunu duyan görevli tekrar panikleyerek saldırgan konuşmalarına devam etti tabi ki. bir yanlışlık olduğu için değiştirdim gibi sözler söyledi.”


sonuç olarak arkadaşım polise ifade veriyor. suçlunun telefon numarası hala kullanımdayken bile o telefon numarasının kime ait olduğu bulunamıyor ve dosyanın savcılığa intikal etmesini bekliyor. bu sürede ben bir çok kanaldan aras kargoya ulaştım fakat her defasında yetkili biriyle şu anda görüşemezsiniz, size geri dönüş yapacağız gibi sözler duydum.

bu da şikayet var linki: https://www.sikayetvar.com/aras-kargo/aras-kargo-ortabayir-subesi-teslimat-sorunu

iki hafta önce polis karakoluna tekrar gidiyor arkadaşım dosyayı sormak için. aldığı
cevap: iki kez faks çekildi, bir kez belge gönderildi fakat kamera kayıtlarını vermeyeceklerini, savcılığı bekleyecekleri oldu. tüm deliller bizim lehimizde olduğu için davanın sonucunu bekliyoruz fakat görünen o ki bu olay bir çok kez tekrarlanmış ve aras kargo birkaçının zararını karşılayarak üstünü kapatmak istemiş.


(bkz: 2 ekim 2018 aras kargo rezaleti)
tekrar söylüyorum arkadaşlar benim dava sürecim devam ediyor. bu konularda yetkin birçok kişiyle görüştüm görünen o ki zararımın tazminatıyla beraber karşılanacak. buraya yazmamdaki temel sebep aras kargo’nun güvenilmez bir şirket olduğunu tekrar belirtmek ve özellikle bu ve benzer olayların zararın karşılanarak üstünün kapatılmasını önlemek istemem. önceki benzer postlarda bu işin üstüne gideceğiz gibi yorumlar yapılmış ama görünen o ki parasını alan geri çekilmiş.


burada cevaplanması gereken sorular:
1.ben volkan isimli şahsa hiçbir bilgi vermedim. bu şahıs 9.30’da levent’te buluşulacağını öğrenip nasıl oluyor da 10.00’da (hem de sahte kimlikle(!) )kargoyu sormaya gidebiliyor? bunu içeriden bir adamları olmadan yapmaları imkansız.
2.kargo paketin içinde ne olduğunun bir önemi olmadan umursamaz bir şekilde teslimat mı yapılıyor?
3.geçen üç aylık sürede üç kez ihbar geçilmesine rağmen kargo neden kamera kayıtlarını vermek istemiyor (savcılıktan yazılı belge istiyorlarmış(!). süreci aksatmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar gibi görünüyor.


Bu konu ekşi sözlükte de açılmıştır. ;https://eksisozluk.com/entry/82352115


olayı bizzat yaşayan : @NiyaziKonevi isimli donanımhaber üyesidir.https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-msi-laptop-hirsizligi-zarar-18-000--135412843
  #2  
Alt 02 Kasım 2019
MUZAFFER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Teğmen
 
Üyelik Tarihi: 11 Haziran 2018
Yaş: 31
Mesajlar: 359
Adı geçen: 3 Mesaj
Teşekkürleri: 40
30 mesajına 41 kere teşekkür edildi.
Rep Gücü: 10
MUZAFFER Doğru YoldaMUZAFFER Doğru YoldaMUZAFFER Doğru YoldaMUZAFFER Doğru YoldaMUZAFFER Doğru Yolda
Standart

kim kimi dolandırıyorla bu nasil olay.
aras kargo niye görüntüleri vermez.
görüntü vermeyince ztn mecbur firma sucu üsteleniyor. böyle oluncada ödemek zorunda kalıyorlar ne bu yani şikayetci olmayanın malına çökelimmi olayda gariplikler mevcut.

Ups ile servisten dönen anakartım üzerinde düşmeden kaynaklı ezilme fark ettim firmaya gidip kutusunda sorun yok fkt ürün düşmüş diye bir tutanak tutturdum. ve ürünü geri gönderdim. elimde sadece tutanak var...
adalet kendi kendine olmayacagı için bir mecraya başvurmak gerekiyor bu mecra 6 ay sürüyor sonra marka bana değişim kağıdı gönderdi. olay içinde cok garip olaylar oldu 400 tl lik ürün 150 tl ye alınmış gibi göründü daha önce bir değişim oldugu için faturada eski alacagım para indirim olarak faturalandırılıyor fln bir sürü olay.. Asus değişim kagıdını pentaya verdim ordan stoktan ürün aldım öyle kurtuldum.

bu ülke sözde müslüman bir ülke.. eğer müslümanlık bunu gerektiriyorsa bilemiyecegim tabiki...

cok yanlış zamanlarda yaşıyoruz orası net.
  #3  
Alt 02 Kasım 2019
Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Süper Moderatör
 
Üyelik Tarihi: 11 Haziran 2018
Yaş: 34
Mesajlar: 572
Adı geçen: 6 Mesaj
Teşekkürleri: 6
43 mesajına 48 kere teşekkür edildi.
Rep Gücü: 1000
Ömer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyorÖmer Şöhret basamaklarını tırmanıyor
Standart

Alıntı:
MUZAFFER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kim kimi dolandırıyorla bu nasil olay.
aras kargo niye görüntüleri vermez.
görüntü vermeyince ztn mecbur firma sucu üsteleniyor. böyle oluncada ödemek zorunda kalıyorlar ne bu yani şikayetci olmayanın malına çökelimmi olayda gariplikler mevcut.

Ups ile servisten dönen anakartım üzerinde düşmeden kaynaklı ezilme fark ettim firmaya gidip kutusunda sorun yok fkt ürün düşmüş diye bir tutanak tutturdum. ve ürünü geri gönderdim. elimde sadece tutanak var...
adalet kendi kendine olmayacagı için bir mecraya başvurmak gerekiyor bu mecra 6 ay sürüyor sonra marka bana değişim kağıdı gönderdi. olay içinde cok garip olaylar oldu 400 tl lik ürün 150 tl ye alınmış gibi göründü daha önce bir değişim oldugu için faturada eski alacagım para indirim olarak faturalandırılıyor fln bir sürü olay.. Asus değişim kagıdını pentaya verdim ordan stoktan ürün aldım öyle kurtuldum.

bu ülke sözde müslüman bir ülke.. eğer müslümanlık bunu gerektiriyorsa bilemiyecegim tabiki...

cok yanlış zamanlarda yaşıyoruz orası net.
Muzaffercim. Bu İşin Artık Müslümanı + Milliyetcisi +Laiki Kalmadı. Adalet Ve İyilikin Dini ırkı Olmaz. İyilik Her Irktan İnsanın Görevidir Adalet Hepimiz İçin Eşit Olmalı Malesef Dünyada Artık Adalet Zenginden Yana İşliyor. Bizden Sonraki Nesillerin VAY HALİNE.
__________________
İnfak ettik cahil dediler ,
Cihad ettik zalim dediler.
İnsanlığın gözünde,
İslam'ı böyle körelttirler.

Hz. Ömer
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Saati: 11:38. Zaman dilimi GMT +2 olarak ayarlanmıştır.

Forumumuz lisanslı yazılım kullanmaktadır.
Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

“Kim bir iyiliğe aracılık ederse ondan bir hissesi olur." {Nisa, 85.}

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan cafeciler.net Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.